TYGRYSKI

Bajka edukacyjna ,,Mój przyjaciel Necio”

A może i wy Tygryski stworzycie swojego robota 😉

Zachęcamy do zabawy i czekamy na wasze zdjęcia..

Pozdrawiamy serdecznie 🙂

Tygryski nie zapominajcie o porannej gimnastyce 😉

Tajemnice komputerów i robotów piosenka do posłuchania 😉

Wesoła szkoła ,,Mój komputer”

Karty pracy

Słońce i wiatr.
Posłuchajcie wiersza i odpowiedzcie na pytania:
Jaka była pogoda?
Jaki był wiatr?
Co postanowili zrobić z płaszczem człowieka?
Komu udało się zdjąć płaszcz?
Kogo sposób był lepszy waszym zdaniem i dlaczego?

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI 😊
Chcemy bardzo podziękować wszystkim dzieciom z naszego przedszkola, które wzięły udział w konkursie plastycznym 🌸🥀 pod tytułem: „Przedwiośnie ”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków. Prace, które otrzymaliśmy są przepiękne. Dlatego wspólnie postanowiliśmy, że wszyscy uczestnicy otrzymują zasłużone pierwsze miejsce. Ogromne podziękowania należą się także rodzicom za ich zaangażowanie i pomoc dzieciom w stworzeniu tak pięknych dzieł sztuki.
Serdeczne gratulacje dla małych artystów!!!
P.s czekajcie w skrzynkach na skromne nagrody 🙂

Śpiewające Brzdące – pogoda

Do posłuchania bajka edukacyjna – proekologiczna

ZoZi – Świat w naszych rękach – eco piosenka

Utrwalenie prawidłowej wymowy głoski SZ w nagłosie wyrazów.

Wielkanocne karty pracy dla Tygrysków

Drodzy Rodzice obejrzyjcie wspólnie z dziećmi przygotowaną dla was prezentację i porozmawiajcie.

To, co znajduje się w święconce nie jest przypadkowe i jak wszystko w świecie ludowych wierzeń i tradycji, ma swoją symbolikę i znaczenie. Przez pokolenia wkładamy do koszyczka wiele różnych elementów, ale nie wszyscy wiemy co one oznaczają. Co włożyć do koszyczka wielkanocnego, aby zapewnić sobie i rodzinie szczęście?

KOSZYCZEK-WIELKANOCNY-prezentacja Wielkanocny koszyczek karty pracy

Lewa półkula mózgu- językowe centrum dowodzenia! Sekwencje część 2

Zachęcamy rodziców i dzieci do obejrzenia prezentacji związanej z tradycjami Wielkanocnymi i porozmawianiu o nich.

Tygryski i ich domowe ogródki.

Kochani Rodzice i Tygryski dziękujemy za zaangażowanie i nadesłanie nam pięknych zdjęć waszej pracy domowej (mój mini ogródek).

Na ten tydzień mamy dla was nowe zadanie 😉

Stwórz kartkę, stroik Wielkanocny itp., i wyślij nam zdjęcia.

W załączniku wysyłamy kilka podpowiedzi.

Tygryski odsłuchajcie wspólnie z rodzicami przygotowaną dla was prezentację i spróbujcie odgadnąć jaki ptaszek jest na ilustracji.

Przypominamy i zachęcamy do wysyłania zdjęć 😉 waszych prac

Tygryski nie zapomnijcie o porannych ćwiczeniach 😉 kilka propozycji na dziś

Drodzy Rodzicie i Tygryski 🙂

Pamiętacie o pracy domowej na ten tydzień.?

Mała podpowiedź, miłej zabawy.

Czekamy na wasze zdjęcia.

Zadania do wykonania na dzień 25.03.2020 Grupa Tygryski

Linki do piosenek w języku angielskim

Ciekawe karty pracy do pobrania pobierz

Drodzy Rodzice!

Aby pomóc Państwu i dzieciom, Oxford University Press udostępniło stronę internetową  z kursu przedszkolnego Playtime. Na tej stronie umieszczone są materiały, gry, piosenki oraz bohaterowie, których dzieci poznają podczas zabaw w przedszkolu. Na stronie znajdują się również gotowe do wydrukowania strony z tekstami, które rodzice oraz dziecko mogą ozdobić podczas słuchania.

Życzymy  dobrej zabawy!

Poniżej przedstawiamy kolejną ciekawą stronę, na której są materiały nie tylko utrwalające język angielski ale również możemy rozwijać różne umiejętności w języku polskim.

Oto wkraczacie do niezwykłego świata YUMMY! Gry dla dzieci uczą języków obcych wykorzystując wiedzę specjalistów oraz nowoczesne technologie interaktywne. Najefektywniejszą metodą przyswajania języków obcych jest nauka poprzez zabawę. Dlatego gry – to nie tylko źródło rozrywki, ale i okazja do poćwiczenia angielskiego.

Malowanki dla dzieci

Lubicie kolorować? To wspaniale, bo malowanki rozwijają wyobraźnię i zdolności plastyczne! Tutaj są dla was wesołe obrazki do kolorowania. Wystarczy przygotować kredki i wydrukować zamieszczone na tej stronie obrazki lub kolorować online na monitorze komputera. Na pewno każdy z was znajdzie coś dla siebie. Zatem do dzieła i udanej zabawy!

Zatem do dzieła i udanej zabawy

Grupa IV – integracyjna  5 latki – TYGRYSKI

Nauczycielki: