Nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym „ Kubusiowi Przyjaciele Natury

Nasze przedszkole bierze udział w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „ Kubusiowi Przyjaciele Natury” realizowanego w roku szkolnym 2019/2020.  Jego celem jest proekologiczna edukacja. Dzięki specjalnie przygotowanym materiałom i scenariuszom zajęć dzieci wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.  Przedszkole otrzyma pakiet bezpłatnych, wydrukowanych materiałów edukacyjnych: Folder dla nauczyciela ze scenariuszami zajęć, pakiet kart pracy, Kartę Sprawności Kubusiowego Przyjaciela Natury dla każdego dziecka, Stempel Kubusia oraz Certyfikat.