Poradnik dla rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola.

Drodzy rodzice dzieci nowo przyjętych do przedszkola!

Rozpoczęcie przygody z przedszkolem jest wielkim wydarzeniem – zarówno dla Waszych dzieci, jaki i dla Was. Pierwsze dni, a często nawet tygodnie będą dla trzylatków trudne i stresujące. Aby jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia i uniknąć w pierwszym dniu zbędnego zamieszania, zapraszamy do przyjścia do naszej placówki  28.08.2020 (tj. piątek) w godz. od 800 do 1400  . Spotkanie będzie maiło charakter jedynie informacyjny, wychowawcy poszczególnych grup udzielą Państwu wszelkich wiadomości.. W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną prosimy o przyjście jednego z  rodziców z zachowaniem środków ochrony tj. maseczki, dezynfekcja rąk. Spotkania będą odbywały się indywidualnie.

Poradnik dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Jeśli w Waszych sercach rodzi się niepokój, czy dobrze robicie oddając dziecko do przedszkola, to chcemy Was uspokoić i zapewnić, że w naszej placówce cały personel jest profesjonalnie przygotowany do pracy jaką wykonuje. My mamy już doświadczenie z maluszkami, dlatego przeczytajcie kilka naszych BARDZO WAŻNYCH wskazówek:

  • O przedszkolu mówcie pozytywnie, żeby maluszkowi kojarzyło się z czymś miłym i ciekawym.
  • Pamiętajcie o SZYBKIM POŻEGNANIU – im dłużej rodzic przeciąga chwilę rozstania, tym bardziej dziecko płacze i jest rozżalone. Zaufajcie paniom nauczycielkom – one wiedzą, jak radzić sobie w takich sytuacjach.
  • Nie zabierajcie dziecka do domu kiedy płacze podczas rozstania – uległość w takiej sytuacji utwierdzi dziecko w przekonaniu, ze łzami będzie mogło wymusić zachowania, jakich oczekuje i płacz będzie się powtarzał.
  • W pierwszych dniach pobytu w przedszkolu postarajcie się odebrać dziecko przed leżakowaniem. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe – nie składajcie obietnic bez pokrycia – powoduje to dodatkowy stres.
  • NIGDY nie znikajcie bez pożegnania – dziecko czuje się wtedy opuszczone i porzucone.
  • NIGDY nie płaczcie razem z dzieckiem – jeżeli płacze mama lub tata, czyli osoby którym dziecko ufa najbardziej na świecie, to dla maluszka sygnał, że przedszkolu jest źle lub strasznie. Nawet jeżeli bardzo się denerwujecie, nie dajcie tego po sobie poznać
  • Rozmawiajcie z dzieckiem o jego wątpliwościach, akceptujcie uczucia dziecka.
  • Uśmiechnijcie się-damy radę 😉