Ferie to jest super sprawa- odpoczynek i zabawa.

Podczas ferii zimowych(22.01.-02.02.2018) dzieci z Przedszkola nr 6 im. Słoneczna Szósteczka w Augustowie uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach i podejmowały zróżnicowane aktywności. Każdy dzień to była inna przygoda. Ferie zapoczątkował : „Dzień angielski”, gdzie dzieci odbyły wirtualną podróż po Londynie, uczestniczyły w  grach i zabawach w języku angielskim, śpiewały angielskie piosenki. Kolejny dzień odbył się pod hasłem:  „Dziecięca akademia kreatywności”, w którym dzieci wykonywały makietę przestrzenną oraz inne ciekawe prace plastyczne.” Z jakiej jestem bajki?” to dzień „zgaduj- zgaduli” i sprawdzanie wiedzy o znanych bajkach. Podczas ferii nasze przedszkole odwiedzili także nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Augustowie, aby zaprezentować przygotowany dla przedszkolaków koncert. Muzyka na żywo to było wspaniałe przeżycie. „Master Chef Junior” w wykonaniu przedszkolaków z naszego przedszkola to była super zabawa. Dzieci piekły pierniki i robiły pyszne koktajle owocowo-warzywne.  Degustacja tych pyszności sprawiła dzieciom wiele radości. Następny tydzień rozpoczął „Dzień małego sportowca”, w którym odbyła się sportowa olimpiada. W czasie ferii dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach integracyjnych i zabawach językowych takich jak „Mistrz słowa”. Przedszkolaki uczestniczyły także w zajęciach logopedycznych, podczas których wykonywały ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia usprawniające narząd mowy. Nie zabrakło także dnia pod hasłem: „Mały naukowiec”, w którym dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych i doświadczeniach. Wykonywały tęczę przy użyciu cukierków, badały właściwości wody. Wiele produktów spożywczych i przedmiotów wykorzystywały do wykonania eksperymentów. Ważna jest także edukacja matematyczna, dlatego jeden dzień podczas ferii był poświęcony na zabawy rozwijające umiejętności matematyczne. Dzieci miały okazję bawić się klockami „Numicon”, grały w „mega domino”, ćwicząc umiejętności liczenia i rozpoznawania figur geometrycznych. Na zakończenie feryjnych dni odbyła się przedszkolna dyskoteka,  podczas której dzieci brały udział w zabawach tanecznych oraz ćwiczyły układy do swoich ulubionych piosenek.