Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Od kwietnia 2024r. do grudnia 2024r. w Przedszkolu Nr 6 im. Słoneczna Szósteczka jest realizowany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.  W ramach otrzymanej dotacji zostały zakupione książki dla dzieci: nowości czytelnicze, książki do pracy indywidualnej i grupowej, książki o tematyce społecznej, związanej z rozwojem emocjonalnym dzieci. Poza tym dzięki dotacji z programu są realizowane działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci. W przedszkolu zaplanowano spotkanie autorskie z pisarką oraz akcję: Dzień Głośnego Czytania. W grupach są realizowane Popołudniowe piątki z książką oraz codzienne czytanie bajek dzieciom i zajęcia dydaktyczne promujące czytelnictwo. Będą także zorganizowane konkursy dla dzieci: plastyczny – Mój ulubiony bohater bajki oraz recytatorski- „Przyjaźń , co to znaczy” i inne ciekawe działania. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbędą się działania: „Maj z książką”, akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz realizacja projektu edukacyjnego– Gdzie mieszka bajeczka.

W roku szkolnym 2021/2022 w Przedszkolu Nr 6 im. Słoneczna Szósteczka jest realizowany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.  W ramach otrzymanej dotacji zostały zakupione książki dla dzieci: nowości czytelnicze, książki sensoryczne, książki do pracy indywidualnej, książki przyrodnicze. Poza tym dzięki dotacji z programu są realizowane działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci. W przedszkolu  odbyło się spotkanie autorskie, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Głośnego Czytania. W grupach jest realizowane codzienne czytanie bajek dzieciom oraz zajęcia promujące czytelnictwo oraz plebiscyt książki. Wkrótce będą zorganizowane konkursy i inne ciekawe działania takie jak: „Maj z książką”, akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” i inne w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Maj z książką – wizyty przedszkolaków w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 

 


Tygryski z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 


Biedronki z wizytą w szkolnej bibliotece w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 


Projekt okładki do książki, praca plastyczna Biedronek w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


Dnia 11 maja 2022 roku odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski o tematyce patriotycznej ,,Polak Mały” realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Praca plastyczna w grupie ,, Tygryski” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


W dniu 30 marca 2022r. odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Czytelniczy pt.: ,,Wiedza o literaturze dziecięcej” – w Ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelniczego, którego celem było promowanie idei integracji społecznej i współzawodnictwa fair play, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród Dzieci oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania charakteru dydaktycznego bajki i baśni. W Konkursie wzięły udział Dzieci sześcioletnie z sześciu przedszkoli: Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 2, Przedszkole Nr 3, Przedszkole Nr 4, Przedszkole Nr 6, Przedszkole Sióstr Urszulanek. Dzień Konkursu, choć tak pracowity, pełen wrażeń ale również niezwykle miły, minął bardzo szybko. Pozostały wspomnienia, zdjęcia. Dziękujemy za udaną zabawę i wspaniałą atmosferę.


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LITERATURZE DZIECIĘCEJ W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA –   załączniki


W Naszym Przedszkolu jest realizowany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu biblioteka przedszkolna została wzbogacona o nowe pozycje czytelnicze, które zainteresowały nasze przedszkolaki.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Przypomniał nam również jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.


Spotkanie autorskie z panią Barbarą Gałczyńską w ramach realizacji  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Głównym celem spotkania było rozwijanie aktywności czytelniczej naszych przedszkolaków.

Otwarcie na literaturę, pokochanie książek jest bowiem najlepszą drogą do poznawania świata.