„W bajkowym ogrodzie”  zajęcia dla dzieci w ramach realizacji projektu: „Słoneczne przedszkole”

Wiosna rozkwitła dzisiaj w salach naszego przedszkola za sprawą warsztatów teatralnych prowadzonych przez animatorów i aktorów z Teatru pod Orzełkiem z Białegostoku w ramach realizacji projektu unijnego „Słoneczne przedszkole”. To pierwsze z serii spotkań, których tematem przewodnim są: teatr i ogród. Do wakacji dzieci będą miały okazję poznać tajemnice Bajkowego Ogrodu za pomocą 5 zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, smaku i węchu aby następnie opowiedzieć to wszystko w artystyczny sposób swoim przyjaciołom z przedszkola    i rodzicom. Pan Mariusz i Pani Ula nauczyli dzieci piosenki marszowanki, dzięki której wszyscy dotarli do Bajkowego Ogrodu. Tam kukła Pani Wiosny zazieleniła świat i obudziła śpiącą w trawie Gąsienicę. Ta niezwykła mieszkanka ogrodu podarowała dzieciom kredki i mazaki przy pomocy, których mali ogrodnicy pomogli Pani Wiośnie pomalować kwiaty. Na zakończenie spotkania wszystkie kwiaty ozdobiły wiosenny portret, który uśmiechał się uśmiechami wszystkich uczestników zabawy. Było kolorowo, kwieciście, radośnie! Dziękujemy!