W Naszym Przedszkolu funkcjonuje biblioteczka przedszkolna.

Wyrusz w niezwykłą podróż po świecie książek
Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się, jak wiadomo od ich wczesnych lat. Już trzyletnie dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie na co dzień. Torujemy drogę przyszłym czytelnikom, zaszczepiamy chęć do czytania, utwierdzamy w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności. Zachęcajmy dzieci do słuchania bajek, wierszy, czytajmy dzieciom podczas różnych okazji, podczas odpoczynku czy przed snem. Czytanie dziecku rozbudza ciekawość świata, zapewnia prawidłowy rozwój emocjonalny, pomaga w wychowaniu. Uczy myślenia, rozwija język, wyobraźnię i doskonali pamięć.
W Naszym Przedszkolu funkcjonuje biblioteczka przedszkolna. Mogą z niej korzystać wszystkie dzieci.
Każde wypożyczenie odbywa się w obecności rodzica,
który podpisuje wypożyczenie wybranej książki w karcie bibliotecznej znajdującej się na stoliku.
Prosimy również o zapoznacie się z regulaminem umieszczonym poniżej.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI PRZEDSZKOLNEJ