Wycieczka do Wioski Darów Lasu z okazji Dnia Dziecka

W ramach realizacji projektu: „Słoneczne przedszkole” odbyły się wyjazdy edukacyjne dzieci z naszego przedszkola do Wioski Darów Lasu w Kopcu.Dzieci uczestniczyły w zorganizowanych przez animatorów zabawach.Na początku odbyło się przywitanie wszystkich uczestników i zapoznanie ich z zasadami obowiązującymi na terenie Wioski Darów Lasu. Następnie dzieci zapoznały się z treścią z bajki Marii Konopnickiej „Na Jagody” poprzez zaprezentowanie jej przez animatorów w formie teatrzyku. Podczas edukacyjnych zajęć dzieci poznały postacie z bajki udając się na polanę pająków. Mogły obejrzeć z bliska wyeksponowane w różnych miejscach owady zaprezentowane w formie dużych figur.Następnie udały się na polanę mrówek, gdzie poznawały wygląd i zwyczaje tych owadów. Na zakończenie zwiedziły polanę pszczół i owadów, zadawały pytania, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat mieszkańców łąki. W ramach odpoczynku odbył się piknik połączony z ogniskiem. Dzieci zjadły ciepły posiłek, aby mieć energię do zabawy na specjalnie zaprojektowanym w Wiosce Darów Lasu placu zabaw.To była wielka przygoda i mile spędzony czas.Dzieci w taki sposób świętowały obchody z okazji Dnia Dziecka.