PODSUMOWANIE NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ W PRZEDSZKOLU SŁONECZNA SZÓSTECZKA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

NASZE PRZEDSZKOLAKI OD WRZEŚNIA 2018r. DO CZERWCA 2019r. WZIĘŁY UDZIAŁ W 69 IMPREZACH RÓŻNEGO TYPU:

• 12 uroczystości okolicznościowych
  • 11 przedstawień teatralnych
  • 4 audycje i koncerty muzyczne
  • 5 spotkań i wydarzeń w ramach różnych akcji realizowanych w przedszkolu
  • 8 wycieczek
  • 6 wystąpień publicznych (konkursy, przedstawienia, spartakiady)
  • 17 innych wydarzeń typu: występy taneczne, warsztaty chemiczne, przeglądy teatralne, zajęcia w szkole itp.
  • Projekt EFS „Słoneczna Szósteczka”, w ramach którego odbyły się zajęcia oraz wycieczka

UROCZYSTOŚCI OKOLICZNOŚCIOWE

listopad Dzień Pluszowego Misia – wszystkie grupy
grudzień Pasowanie na przedszkolaka – gr. Biedronki, Kotki
grudzień Mikołajki – wszystkie grupy
grudzień Spotkanie wigilijne z pracownikami i dziećmi przedszkola
grudzień Spotkania wigilijne z rodzicami – gr. Misie, Żabki, Promyki, Krasnoludki, Tygryski
styczeń Bal karnawałowy – wszystkie grupy
styczeń Dzień Babci i Dziadka – gr. Misie, Żabki, Promyki, Krasnoludki, Tygryski
luty Pierwszy dzień wiosny – wszystkie grupy
maj Święto Rodziny – wszystkie grupy
czerwiec Dzień Dziecka – wyjazd do Ełku do sali zabaw Tropicko – wszystkie grupy
czerwiec Uroczyste zakończenie roku szkolnego – gr. Żabki, Misie, Promyki
cały rok Święto grupy połączone z zabawami integracyjnymi z rodzicami – wszystkie grupy.

PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE

wrzesień „Zajączkowo”
listopad „Maja i Mia”, „Czerwony Kapturek i inne bajki”
grudzień „Maja i Mia”, „Pocahontas”
styczeń „Maja i Mia”
luty „Lekcja o Polsce”, „Czarodziejskie słowa”
marzec „Dzikie gęsi”, Pokazy iluzji
maj „Czarodziejski kwiat”

AUDYCJE I KONCERTY MUZYCZNE

październik Koncert zwycięzcy X edycji „Mam talent”.
listopad „Moja Ojczyzna Niepodległa” – spektakl muzyczno – poetycki z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Rzeczpospolitej
grudzień „Smuteczki wigilijnej gwiazdeczki” – przedstawienie muzyczne
kwiecień „Koncert muzyczny” – występy dzieci ze szkoły muzycznej

AKCJE

październik „Pola nadziei” – kampania społeczna – wszystkie grupy
grudzień „Góra grosza”- wszystkie grupy
cały rok Zbiórka nakrętek od butelek.
maj „Maj z książką” – udział dzieci w zajęciach w Bibliotece Miejskiej
czerwiec  „Cała Polska czyta dzieciom” – udział różnych osób w czytaniu dzieciom książek – wszystkie grupy.

wrzesień Wycieczka na skrzyżowanie – gr. Kotki, Misie
październik Wycieczka do parku – gr. Biedronki, Misie
październik

Wycieczka do gabinetu stomatologicznego – gr. Misie, Żabki
listopad Wycieczka do Białegostoku na Widowisko taneczne pt. „Opowiastki z lasu i nie tylko”.
luty Wycieczka do zakładu fryzjerskiego – gr. Żabki. Wycieczka do Muzeum Ziemi Augustowskiej – gr. Misie, Żabki. Wycieczka na pocztę – gr. Żabki.
kwiecień Wycieczka do księgarni – gr. Żabki

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

wrzesień Udział dzieci w III Festiwalu Przedszkolaka w augustowskim amfiteatrze – gr. Misie
listopad Udział w  konkursie recytatorskim „Moja Ojczyzna Niepodległa” – gr. Kotki, Tygryski, Promyki, Krasnoludki, Misie, Żabki. Konkurs recytatorski w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Jadą, jadą misie” – gr. Krasnoludki, Misie. Konkurs międzyprzedszkolny „Polska – moja ojczyzna” – gr. Promyki.
grudzień Udział w miejskim konkursie na najpiękniejszą choinkę – gr. Misie
marzec Uroczystość z okazji przeniesienia naszego przedszkola do nowego budynku, występy dzieci – gr. Misie.
czerwiec Udział w spartakiadzie przedszkolnej organizator Przedszkole nr 1 w Augustowie – gr. Misie

INNE WYDARZENIA

wrzesień Zajęcia taneczno – ruchowe Fun Dance. Udział dzieci w zajęciach „Przedszkole i piłka”. Udział dzieci w obchodach 30 rocznicy działalności Teatru Res Humane .
październik Warsztaty chemiczne. Zabawy z ciekłym azotem. Udział w akcji „Bijemy rekordy w udzielaniu pierwszej pomocy.
listopad Przemarsz dzieci ulicami naszego miasta z chorągiewkami, rozdawanie przechodniom kotylionów. Spotkanie z pisarką książek dla dzieci Katarzyną Janowicz – Timofiejew.
grudzień

„Jasełka” w wykonaniu podopiecznych DPS

styczeń Udział dzieci w I Augustowskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych. Spotkanie z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej.
maj Warsztaty suchy lód.   Kino sferyczne.
czerwiec Zajęcia adaptacyjne.
czerwiec Spotkanie z policjantami i strażakami.
czerwiec Udział w zajęciach w szkole – gr. Misie, Żabki, Promyki.  Zabawy sportowe z Kangurkiem.

PROJEKT  EFS  „SŁONECZNA  SZÓSTECZKA”

cały rok Zajęcia rozwijające kompetencje przedsiębiorcze.
cały rok Zajęcia rozwijające kompetencje informatyczne.
cały rok Zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne.
cały rok Zajęcia rozwijające kompetencje badawcze.
cały rok Zajęcia rozwijające kompetencje poznawcze uczenia się.
maj Wycieczka do Giżycka do Centrum Aktywnego Wypoczynku.